ändern
Holz*

Waschbeckenarmatur niedrig
Sumpfeiche UN11

190.00 

Powstał z powalonych przez zjawiska naturalne drzew, które przeleżały setki lat pod powierzchnią wody. Ciemny kolor powstaje w wyniku reakcji z wodą zawierającą żelazo.

Czarny dąb znajdowany jest w całej niemal Europie, jednak największe jego skupiska usytuowane są w dorzeczach rzek Europy Środkowej i Południowej. W Polsce największe znaleziska znajdują się w okolicach Dębicy oraz Szprotawy[2]. Największy wyeksponowany okaz czarnego dębu znajduje się w Muzeum Agatów i Skamieniałych Drzew w Dąbrowie Tarnowskiej i ma 2 metry średnicy.

Szacowane światowe złoża czarnego dębu są mniejsze niż światowe złoża diamentów. W carskiej Rosji za posiadanie mebli z czarnego dębu groziła kara śmierci, były one bowiem zastrzeżone dla rodziny panującej. Obecnie polskie prawodawstwo przewiduje, że zatopione w rzekach oraz pod ziemią złoża czarnego dębu stanowią własność Skarbu Państwa.

Hellbraune bis gelbbraune Farbe. Das klassischste und gleichzeitig am häufigsten verwendete in Europa. Eiche wird für ihre schöne Maserung und ihren diskreten, rustikalen Charakter geschätzt

Kostenloser Versand

Garantie von 5 Jahren.

Der preis beinhaltet alle kosten

Andere in dieser Farbe Sumpfeiche:

Zurück